Κατηγορία:

Διαδικτυακή ενημερωτική εκδήλωση “Προλαβαίνοντας και αντιμετωπίζοντας τη βία κατά των γυναικών”

Έναρξη:

26 Ιουνίου 2024 // 11:00

Λήξη:

26 Ιουνίου 2024 // 14:00

uoi metavatiko

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

ΘΕΜΑ: Διαδικτυακή ενημερωτική εκδήλωση «Προλαβαίνοντας και αντιμετωπίζοντας τη βία κατά των γυναικών».

Η Επιτροπή Ισότητας Φύλων του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων διοργανώνει σε συνεργασία με το Συμβουλευτικό Κέντρο Ιωαννίνων-Κ.Ε.Θ.Ι. διαδικτυακή ενημερωτική εκδήλωση  για τους φοιτητές και τις φοιτήτριες του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων με θέμα «Προλαβαίνοντας και αντιμετωπίζοντας τη βία κατά των γυναικών», την Τετάρτη 26 Ιουνίου 2024, ώρα  11:00 π.μ.

Το πρόγραμμα της εκδήλωσης περιλαμβάνει χαιρετισμό από την Πρυτάνισσα του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων, καθηγήτρια Άννα Μπατιστάτου και ενημερωτικές ομιλίες από τις κύριες Μαρία Πουρνάρη, Πρόεδρο της Ε.Ι.Φ, Καθηγήτρια στο Παιδαγωγικό Τμήμα Δ.Ε. του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων, Ελένη Χριστόγερου, Νομικό, στο Συμβουλευτικό Κέντρο Ιωαννίνων-Κ.Ε.Θ.Ι., και Γεωργία Γκαντώνα, Επίκ. Καθηγήτρια Συμβουλευτικής Ψυχολογίας στο Τμήμα Ψυχολογίας του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων.

Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί διαδικτυακά μέσω της πλατφόρμας Ms Teams: https://bit.ly/45BnthA

Συνημμένα θα βρείτε το αναλυτικό πρόγραμμα της εκδήλωσης.

Διοργανωτές:

Τρόπος διενέργειας: