Υποβολή ανακοινωσης για δημοσίευση στην κεντρική ιστοσελίδα του Παν. Ιωαννίνων

Το Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων, αναγνωρίζοντας την αναγκαιότητα της έγκαιρης ενημέρωσης όλης της ακαδημαϊκής κοινότητας μέσα από την κεντρική ιστοσελίδα του ιδρύματος απλοποιεί τη διαδικασία ανάρτησης στο κεντρικό σύστημα ανακοινώσεων, παρέχοντας στους ενδιαφερόμενους τη δυνατότητα ανάρτησης ανακοινώσεων προς έγκριση και δημοσίευση.

Για την ανάρτηση ανακοινώσεων στην κεντρική ιστοσελίδα του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων (uoi.gr) είναι απαραίτητη η συμπλήρωση της παρακάτω φόρμας.

Σημειώνεται ότι η φόρμα ενημερώνει το σύστημα ανακοινώσεων με όλες τις απαραίτητες πληροφορίες, αλλά η τελική ανάρτηση της ανακοίνωσης γίνεται μετά την έγκριση της Πρυτανείας.

Το email στο οποίο θα μπορουμε να επικοινωνήσουμε μαζί σας και να σας ενημερώσουμε σχετικά με την πορεία της ανακοίνωσης και στο οποίο θα λάβετε αντίγραφο της φόρμας υποβολής ανακοίνωσης.

Συντάκτης
Η υπηρεσία ή το φυσικό πρόσωπο από την οποία έχει συνταχθεί η ανακοίνωση και επιθυμεί την ανάρτησή της.

Τίτλος ανακοίνωσης *
Γενικός τίτλος της ανακοίνωσης όπως θα εμφανίζεται στην λίστα με τις ανακοινώσεις. Παρακαλούμε ΜΗΝ χρησιμοποιείτε κεφαλαία γράμματα.

Κατηγορία ανακοίνωσης
Η κατηγορία ανακοινώσεων στην οποία επιθυμείτε να αναρτηθεί η ανακοίνωση.

Αφορά
Ποιούς αφορά η ανακοίνωση.

Χαρακτηριστική εικόνα
Maximum file size: 5 MB
Κεντρική φωτογραφία που θα συμπεριλαμβάνεται ως εικονίδιο στην λίστα των ανακοινώσεων και θα εμφανίζεται και στη αρχή της ανακοίνωσης. Η εικόνα πρέπει να είναι μία και να μην υπερβαίνει τα 2 MB σε μέγεθος.

Σώμα ανακοίνωσης *
Το κυρίως κείμενο / σώμα της ανακοίνωσης. Το κυρίως κείμενο δεν μπορεί να περιέχει πίνακες ή ειδικές μορφοποιήσεις. Μόνο απλό text κείμενο και κάποια βασική μορφοποίηση, όπως φαίνεται στην μπάρα εργαλείων.

Συνημμένα αρχεία
Συνημμένα αρχεία που συνοδεύουν την ανακοίνωση: Η ανακοίνωση μπορεί να έχει ένα ή περισσότερα συνημμένα αρχεία τα οποία θα αποτελέσουν μέρος της ανακοίνωσης.

Σχετικός σύνδεσμος
Υπερσύνδεσμος που έχει σχέση με την ανακοίνωση.

Σημαντική ημερομηνία
Ημερομηνία που είναι σημαντική για το περιεχόμενο της ανακοίνωσης.