Ανακοίνωση αποτελεσμάτων δικαιούχων φοιτητών/τριών παλαιότερων εξαμήνων για στέγαση στα Ιωάννινα ακαδημαϊκού έτους 2024-2025

Με την υπ’ αριθμ. 43/19-09-2024 απόφαση της Εφορείας Φοιτητικών Κατοικιών και σύμφωνα με τα κριτήρια που ορίζει ο Κανονισμός Λειτουργίας των Φοιτητικών Κατοικιών Πανεπιστημίου Ιωαννίνων, επιλέγονται για διαμονή στις Φοιτητικές Κατοικίες του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων, για το ακαδημαϊκό έτος 2024 – 2025, οι  φοιτητές/τριες παλαιότερων ετών που περιλαμβάνονται στον παρακάτω πίνακα δικαιούχων (παρατίθενται με αύξοντα αριθμό αίτησης):

(παρακαλούμε βρείτε τον πίνακα στο συνημμένο αρχείο της ανακοίνωσης των αποτελεσμάτων)

Η διάθεση-παραλαβή του δωματίου διαμονής και η υπογραφή του σχετικού συμφωνητικού θα γίνεται αποκλειστικά κατόπιν ραντεβού. Η παράδοση των δωματίων θα γίνεται αποκλειστικά και μόνο στους/στις δικαιούχους/ες φοιτητές/τριες, με την επίδειξη της αστυνομικής και της φοιτητικής τους ταυτότητας.

Όσοι δικαιούχοι ενδιαφέρονται να διαμείνουν στη Φοιτητική Εστία της Περιβλέπτου (Δομπόλη), χωρίς μηνιαίο αντίτιμο, θα πρέπει να επικοινωνήσουν τηλεφωνικά από τη Δευτέρα 30 Σεπτεμβρίου 2024 έως και την Παρασκευή 11 Οκτωβρίου 2024, ώρες από 9:00π.μ. έως 13:00μ.μ, με τη Γραμματεία της στο τηλέφωνο 2651042051 για να ορίσουν ραντεβού.

Όσοι δικαιούχοι ενδιαφέρονται να διαμείνουν στις Φοιτητικές Κατοικίες εντός της Πανεπιστημιούπολης Α’, θα πρέπει να επικοινωνήσουν τηλεφωνικά από τη Δευτέρα 30 Σεπτεμβρίου 2024 έως και την Παρασκευή 11 Οκτωβρίου 2024, ώρες από 9.30π.μ. έως 13.30μ.μ, με το Τμήμα Πρόνοιας της Διεύθυνσης Φοιτητικής Μέριμνας στο τηλέφωνο 2651005467 για να ορίσουν ραντεβού. Η οικονομική συμμετοχή για τη διαμονή στις Φοιτητικές Κατοικίες του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων εντός της Πανεπιστημιούπολης Α’ ανέρχεται στα 40 ευρώ μηνιαίως.

Η διάθεση των δωματίων θα γίνεται σύμφωνα με τη διαθεσιμότητα και τη σειρά μοριοδότησης των δικαιούχων.

Τονίζεται ότι δεν θα επιτραπούν μεταφορές από τη Φοιτητική Εστία Περιβλέπτου στις Φοιτητικές Κατοικίες στην Πανεπιστημιούπολη Α΄ Ιωαννίνων ούτε και το αντίστροφο. Εξαιρούνται οι αμοιβαίες ανταλλαγές δωματίων μεταξύ φοιτητών/τριών κατόπιν συνεννόησης και ενημέρωσης του Τμήματος Πρόνοιας και της Γραμματείας Φοιτητικών Εστιών Περιβλέπτου.

Οι έχοντες ήδη δωμάτιο στις Φοιτητικές Κατοικίες εντός της Πανεπιστημιούπολης Α’ θα πρέπει να επικοινωνήσετε άμεσα με το Τμήμα Πρόνοιας της Διεύθυνσης Φοιτητικής Μέριμνας στο τηλέφωνο 2651005467, από Δευτέρα 30/09/2024 έως και Παρασκευή 11/10/2024 και στις ώρες 9.30πμ-13.30μμ, για να κλείσετε ραντεβού, προκειμένου να υπογράψετε και να παραλάβετε το νέο συμφωνητικό διαμονής σας.

Στην περίπτωση που δεν ενδιαφέρεστε πλέον για διαμονή στις Φοιτητικές Κατοικίες Ιωαννίνων θα πρέπει να ενημερώσετε άμεσα τη Διεύθυνση Φοιτητικής Μέριμνας στο e-mail: rg.iouobfsctd@anmirem

Οι μη επιλεγέντες φοιτητές/τριες έχουν δικαίωμα να υποβάλλουν ένσταση για επανεξέταση των στοιχείων τους, εντός πέντε (5) εργάσιμων ημερών. Έναρξη περιόδου υποβολής ενστάσεων είναι η Δευτέρα 30 Σεπτεμβρίου 2024 (επόμενη καθημερινή ημέρα της αναρτήσεως των αποτελεσμάτων) και η λήξη την Παρασκευή 4 Οκτωβρίου 2024 και ώρα 13:00μμ, σύμφωνα με την παράγραφο 2 του άρθρου 6 του Κανονισμού Λειτουργίας Φοιτητικών Κατοικιών Πανεπιστημίου Ιωαννίνων.

Οι αιτήσεις επανεξέτασης υποβάλλονται μόνο ηλεκτρονικά στην ηλεκτρονική διεύθυνση rg.iouobfsctd@anmirem και θα πρέπει να αναφέρονται σε συγκεκριμένα στοιχεία και δικαιολογητικά και να μην είναι γενικές και αόριστες. Υπόδειγμα αίτησης επανεξέτασης επισυνάπτεται στο αρχείο:ΑΙΤΗΣΗ_Επανεξ_1_ΙΩΑΝΝΙΝΑ

Μετά τις προθεσμίες αυτές και αφού ελεγχθούν οι αιτήσεις επανεξέτασης, οι καταστάσεις των δικαιούχων φοιτητών/τριών θα ανακοινωθούν εκ νέου οπότε και καθίστανται οριστικές.

Από την Εφορεία Φοιτητικών Κατοικιών Πανεπιστημίου Ιωαννίνων