Πρόσκληση σε εκδήλωση της ΕΙΦ ΠΙ

Η Επιτροπή Ισότητας Φύλων του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων σε συνεργασία με το Συμβουλευτικό Κέντρο Ιωαννίνων-Κ.Ε.Θ.Ι. προσκαλεί τις φοιτήτριες και τους φοιτητές του Πανεπιστημίου μας στη διαδικτυακή ενημερωτική εκδήλωση με θέμα:

Προλαβαίνοντας και αντιμετωπίζοντας τη βία κατά των γυναικών Τετάρτη 26 Ιουνίου 2024, ώρα  11:00 π.μ.

Σύνδεσμος μέσω της πλατφόρμας Ms Teams:

Χαιρετισμός:

της Πρυτάνισσας του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων,

Καθηγήτριας Άννας Μπατιστάτου

Ομιλίες:

• Οι σχετικές αρμοδιότητες της ΕΙΦ Μαρία Πουρνάρη, Πρόεδρος της Ε.Ι.Φ, Καθηγήτρια στο Παιδαγωγικό Τμήμα Δ.Ε. του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων
  • Βία κατά των γυναικών: Ενδείξεις-στήριξη-προστατευτικό πλαίσιο Ελένη Χριστόγερου, Νομικός, στο Συμβουλευτικό Κέντρο Ιωαννίνων-Κ.Ε.Θ.Ι.
  • H συμβουλευτική για την αντιμετώπιση των μορφών της έμφυλης βίας Γεωργία Γκαντώνα, Επίκ. Καθηγήτρια Συμβουλευτικής Ψυχολογίας, στο Τμήμα Ψυχολογίας του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων

26 Ιουνίου 2024