Ανακοίνωση οριστικών αποτελεσμάτων στέγασης φοιτητών και φοιτητριών παλαιότερων ετών στις Φοιτητικές Κατοικίες του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων στα Ιωάννινα για το ακαδημαϊκό έτος 2024-2025

Μετά τον έλεγχο των αιτήσεων επανεξέτασης και την επανεκτίμηση των σχετικών απαιτούμενων δικαιολογητικών, με την υπ. αρ. 44/08.10.2024 απόφαση συνεδρίασης της Εφορείας Φοιτητικών Κατοικιών του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων και σύμφωνα με τα κριτήρια που ορίζει ο εσωτερικός Κανονισμός Λειτουργίας των Φοιτητικών Κατοικιών Πανεπιστημίου Ιωαννίνων επιλέγονται για διαμονή στις Φοιτητικές Κατοικίες του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων στα Ιωάννινα για το ακαδημαϊκό έτος 2024 – 2025, οι  φοιτητές/τριες παλαιότερων ετών που περιλαμβάνονται στον παρακάτω πίνακα δικαιούχων (παρατίθενται με αύξοντα αριθμό αίτησης):

(τον πίνακα θα τον βρείτε στο συνημμένο αρχείο)

Η διάθεση-παραλαβή του δωματίου διαμονής και η υπογραφή του σχετικού συμφωνητικού θα γίνεται αποκλειστικά κατόπιν ραντεβού. Η παράδοση των δωματίων θα γίνεται αποκλειστικά και μόνο στους/στις δικαιούχους/ες φοιτητές/τριες, με την επίδειξη της αστυνομικής και της φοιτητικής τους ταυτότητας.

Όσοι δικαιούχοι ενδιαφέρονται να διαμείνουν στη Φοιτητική Εστία της Περιβλέπτου (Δομπόλη), χωρίς μηνιαίο αντίτιμο και δεν έχουν επικοινωνήσει μέχρι σήμερα, θα πρέπει να επικοινωνήσουν τηλεφωνικά από τη Δευτέρα 14 Οκτωβρίου 2024 έως και την Τετάρτη 23 Οκτωβρίου 2024, ώρες από 9:00π.μ. έως 13:00μ.μ, με τη Γραμματεία της στο τηλέφωνο 2651042051 για να ορίσουν ραντεβού.

Όσοι δικαιούχοι ενδιαφέρονται να διαμείνουν στις Φοιτητικές Κατοικίες εντός της Πανεπιστημιούπολης Α’ και δεν έχουν επικοινωνήσει μέχρι σήμερα, θα πρέπει να επικοινωνήσουν τηλεφωνικά από τη Δευτέρα 14 Οκτωβρίου 2024 έως και την Τετάρτη 23 Οκτωβρίου 2024, ώρες από 9.30π.μ. έως 13.30μ.μ, με το Τμήμα Πρόνοιας της Διεύθυνσης Φοιτητικής Μέριμνας στο τηλέφωνο 2651005467 για να ορίσουν ραντεβού. Η οικονομική συμμετοχή για τη διαμονή στις Φοιτητικές Κατοικίες του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων εντός της Πανεπιστημιούπολης Α’ ανέρχεται στα 40 ευρώ μηνιαίως.

Η διάθεση των δωματίων θα γίνεται σύμφωνα με τη διαθεσιμότητα και τη σειρά μοριοδότησης των δικαιούχων.

Τονίζεται ότι δεν θα επιτραπούν μεταφορές από τη Φοιτητική Εστία Περιβλέπτου στις Φοιτητικές Κατοικίες στην Πανεπιστημιούπολη Α΄ Ιωαννίνων ούτε και το αντίστροφο. Εξαιρούνται οι αμοιβαίες ανταλλαγές δωματίων μεταξύ φοιτητών/τριών κατόπιν συνεννόησης και ενημέρωσης του Τμήματος Πρόνοιας και της Γραμματείας Φοιτητικών Εστιών Περιβλέπτου.

Οι έχοντες ήδη δωμάτιο στις Φοιτητικές Κατοικίες εντός της Πανεπιστημιούπολης Α’ και οι οποίοι δεν έχουν επικοινωνήσει μέχρι σήμερα, θα πρέπει να επικοινωνήσουν άμεσα με το Τμήμα Πρόνοιας της Διεύθυνσης Φοιτητικής Μέριμνας στο τηλέφωνο 2651005467, από Δευτέρα 14 Οκτωβρίου 2024 έως και την Τετάρτη 23 Οκτωβρίου 2024, για να κλείσουν ραντεβού, προκειμένου να υπογράψουν και να παραλάβουν το νέο συμφωνητικό διαμονής τους.

Εάν ο/η δικαιούχος δεν προσέλθει εντός της οριζομένης προθεσμίας για την παραλαβή του δωματίου, χωρίς προηγούμενη ενημέρωση στο Τμήμα Πρόνοιας, ότι συντρέχει κάποιο κώλυμα, θεωρείται ότι έπαψε πλέον να ενδιαφέρεται και αυτοδίκαια και χωρίς καμία περαιτέρω ειδοποίηση, το δωμάτιο παραδίδεται στον/ην επόμενο/η επιλαχόντα/ουσα φοιτητή/τρια, με βάση τον αντίστοιχο πίνακα κατάταξης της κατηγορίας του.

Στην περίπτωση που δεν ενδιαφέρεστε πλέον για διαμονή στις Φοιτητικές Κατοικίες Ιωαννίνων και δεν το έχετε ήδη γνωστοποιήσει, θα πρέπει να ενημερώσετε άμεσα τη Διεύθυνση Φοιτητικής Μέριμνας στο e-mail: rg.iouobfsctd@anmirem

Από την Εφορεία Φοιτητικών Κατοικιών Πανεπιστημίου Ιωαννίνων

23 Οκτωβρίου 2024