Παράταση Αιτήσεων_Summer School «Microbiome in health and disease», Σεπτέμβριος 2024-ΚΕΔΙΒΙΜ Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων

ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΚΑΤΑΘΕΣΗΣ ΑΙΤΗΣΕΩΝ έως 19 Ιουλίου 2024

Summer School «Microbiome in health and disease», Σεπτέμβριος 2024-Κ.Ε.ΔΙ.ΒΙ.Μ. Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων

Τον Σεπτέμβριο 2024 θα υλοποιηθεί μέσω του Κ.Ε.ΔΙ.ΒΙ.Μ. του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων Summer School με τίτλο «Microbiome in health and disease» (Επ. Υπεύθυνος: Καθηγητής Κωνσταντίνος Κατσάνος, Τμήμα Ιατρικής, Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων).

Το Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων συνδιοργανώνει με το τμήμα Μεταβολισμού, Πέψης και Αναπαραγωγής του Imperial College του Λονδίνου υπερσύγχρονο  Θερινό Σχολείο, με θέμα το Εντερικό Μικροβίωμα από τις 2 έως τις 7 Σεπτεμβρίου 2024.

Η μοναδική εκπαιδευτική εμπειρία έχει σχεδιαστεί για όσους επιθυμούν να βουτήξουν βαθιά στον περίπλοκο κόσμο του μικροβιώματος και τη βαθιά τους επίδραση στην ανθρώπινη υγεία. Από τις περιπλοκές των μικροβιακών κοινοτήτων και του μεταβολισμού τους, έως τις καινοτόμες θεραπείες όπως η Μεταμόσχευση Μικροβίων κοπράνων (FMT), το πρόγραμμά μας προετοιμάζει τους συμμετέχοντες για πρωτοποριακές σταδιοδρομίες και έρευνα στις επιστήμες υγείας. Το πρόγραμμα είναι ιδανικό για προχωρημένους φοιτητές ιατρικής και φοιτητές και επιστήμονες στους σχετικούς τομείς της επιστήμης (βιολόγους, χημικούς, φαρμακολόγους και βιολόγους),κλινικούς γιατρούς και κλινικούς ερευνητές.

Στο κόστος του προγράμματος περιλαμβάνονται τα γεύματα και οι εκδρομές

ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΑΙΤΗΣΕΩΝ: Οι αιτήσεις είναι ανοιχτές έως τις 19 Ιουλίου 2024

Για περισσότερες πληροφορίες :

Τηλ:. 26510-07514

Email: easpioti@gmail.com