Συλλυπητήρια ανακοίνωση για τον θάνατο του Ομότιμου Καθηγητή Κωνσταντίνου Μπουραντά

Συντάκτης:

Με λύπη πληροφορηθήκαμε τον θάνατο του Oμότιμου Καθηγητή Αιματολογίας του Τμήματός μας Κωνσταντίνου Μπουραντά.

Ο Κωνσταντίνος Μπουραντάς διορίστηκε στη βαθμίδα του Επίκουρου Καθηγητή Αιματολογίας το 1991 και υπηρέτησε ακούραστα, με συνέπεια και ακαδημαϊκό ήθος το Τμήμα έως τη συνταξιοδότησή του ως Καθηγητής Παθολογίας−Αιματολογίας στις 31-8-2010. Υπήρξε Ιδρυτής της Αιματολογικής Κλινικής και της Μονάδας Μεσογειακής Αναιμίας Ενηλίκων του Πανεπιστημιακού Γενικού Νοσοκομείου Ιωαννίνων. Ο Κωνσταντίνος Μπουραντάς ξεχώρισε για τη βαθιά του αγάπη για την ιατρική, τη διδασκαλία και την έρευνα, τη σημαντική συμβολή του στην προαγωγή της επιστήμης και την αδιάλειπτη προσφορά του στο Τμήμα Ιατρικής και το Πανεπιστήμιο Ιωάννινων.

Τα θερμά μας συλλυπητήρια στους οικείους του.

Ο Πρόεδρος και τα μέλη του Τμήματος Ιατρικής

Δεν υπάρχουν συνημμένα αρχεία