Προκήρυξη εκλογών για την ανάδειξη εκπροσώπου των μελών Ειδικού Τεχνικού Εργαστηριακού Προσωπικού (Ε.Τ.Ε.Π) του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων, και του/της αναπληρωτή/τριας του/της στη Σύγκλητο του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων.

Η Πρύτανης του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων

Προκηρύσσει

Εκλογές για την ανάδειξη εκπροσώπου των μελών Ειδικού Τεχνικού Εργαστηριακού Προσωπικού (Ε.Τ.Ε.Π) του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων, και του/της αναπληρωτή/τριας του/της στη Σύγκλητο του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων, με ετήσια θητεία που άρχεται την 1η Σεπτεμβρίου 2024  και λήγει την 31η Αυγούστου 2025.

Ημερομηνία διεξαγωγής των εκλογών ορίζεται η 27η Ιουνίου 2024, ημέρα Πέμπτη και για το χρονικό διάστημα από τις 8:00 έως 14:00. Εάν η διαδικασία αποβεί άγονη επαναλαμβάνεται την επομένη εργάσιμη ημέρα, ήτοι 28η Ιουνίου 2024, ημέρα Παρασκευή την ίδια ώρα με τον ίδιο τρόπο.

Οι υποψηφιότητες υποβάλλονται από τους/τις ενδιαφερόμενους/νες από την ημερομηνία ανάρτησης της προκήρυξης στο πρόγραμμα «ΔΙΑΥΓΕΙΑ» έως και τις 6 Ιουνίου 2024 και ώρα 14:00, αποκλειστικά μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου στη διεύθυνση protocol@uoi.gr και διαβιβάζονται στο Όργανο Διενέργειας Εκλογών μετά το πέρας της καταληκτικής ημερομηνίας υποβολής τους.