Περιγραφή

Τα αιτήματα για δημοσίευση υποβάλλονται, μέσω ηλεκτρονικής φόρμας, προς θεώρηση από την Πρυτανεία (Γραφείο Τύπου) και η υποβολή τους γίνεται απευθείας  από τα ίδια τα μέλη της ακαδημαϊκής κοινότητας. Κατόπιν θεώρησής τους οι ανακοινώσεις / εκδηλώσεις δημοσιεύονται στον κεντρικό δικτυακό τόπο (www.uoi.gr) από το Τμήμα Δικτύου Δεδομένων (Γραφείο WEB) της Διεύθυνσης Μηχανοργάνωσης και Δικτύων.

1α) Εάν επιθυμείτε να υποβάλετε ανακοίνωση μεταβαίνετε ΕΔΩ
1β) Εάν επιθυμείτε να υποβάλετε εκδήλωση μεταβαίνετε ΕΔΩ

2) Συμπληρώνετε στην αντίστοιχη φόρμα τα στοιχεία της ανακοίνωσης ή της εκδήλωσης με ιδιαίτερη προσοχή στις οδηγίες που παρέχονται στο κάθε πεδίο.

3) Κάνοντας κλικ στο κουμπί “Υποβολή” η ανακοίνωση ή η εκδήλωση αντίστοιχα, δημιουργείται αυτόματα στην ιστοσελίδα του Πανεπιστημίου, χωρίς όμως να δημοσιεύεται, διαδικασία η οποία απαιτεί την έγκριση της Πρυτανείας του ιδρύματος.

4) Ενημερώνεστε με email, αμέσως μετά την υποβολή της ανακοίνωσης ή της εκδήλωσης με τα στοιχεία που έχετε υποβάλει και μετά την ολοκλήρωση της διαδικασίας ανάρτησης.

Σημείωση 1: Για την ανάρτηση στο σύστημα ανακοινώσεων του Παν. Ιωαννίνων απαιτούνται δύο πλήρεις εργάσιμες ημέρες.
Σημείωση 2: Δεν παρέχεται η δυνατότητα ανάρτησης ενός γεγονότος και στις εκδηλώσεις και στις ανακοινώσεις.

Προυποθέσεις

Ύπαρξη ενεργού ακαδημαϊκού λογαριασμού