Ευχαριστίες για την Τελετή Αφής της Ολυμπιακής Φλόγας στο Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων

Συντάκτης:

ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΕΛΕΤΗ ΑΦΗΣ ΤΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΗΣ ΦΛΟΓΑΣ
ΣΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

Επιθυμώ να εκφράσω τις θερμότατες ευχαριστίες μου σε όλους όσοι συμμετείχαν στην Τελετή Αφής της Ολυμπιακής Φλόγας, η οποία άναψε για πρώτη φορά στο Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων, την Τετάρτη 24 Απριλίου 2024.

Ευχαριστώ από καρδιάς τους λαμπαδηδρόμους και τους/τις συνοδούς δρομείς που συνόδευσαν την Ολυμπιακή Φλόγα στο Πανεπιστήμιό μας.

Ιδιαίτερες ευχαριστίες αποδίδονται στους εθελοντές φοιτητές και στις εθελόντριες φοιτήτριες του Πανεπιστημίου μας καθώς και στους φοιτητές και στις φοιτήτριες του προγράμματος Erasmus+, που προσέφεραν εθελοντικό έργο με προθυμία και ενθουσιασμό.

Επίσης θα ήθελα να εκφράσω τα συγχαρητήρια μου στον διδάσκοντα, στα μέλη της Χορωδίας και στο μουσικό σχήμα του Τμήματος Μουσικών Σπουδών για το άρτιο μουσικό πρόγραμμα που επιμελήθηκαν.

Οφείλω να  ευχαριστήσω το ΕΚΑΒ για την ετοιμότητα του και τις Υπηρεσίες του Πανεπιστημίου για την προετοιμασία της Τελετής.

Τέλος, πολλά ευχαριστώ στους μαθητές και τις μαθήτριες της πόλης μας και τους συνοδούς εκπαιδευτικούς τους, που με την παρουσία τους έδωσαν στην Τελετή μία ξεχωριστή νότα αυθορμητισμού.

Η Πρύτανης του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων

Καθηγήτρια Άννα Κ. Μπατιστάτου