Δελτίο Τύπου: 9ο Διεθνές Συνέδριο IMAEF2024

Ολοκληρώθηκε με μεγάλη επιτυχία το 9ο διεθνές συνέδριο Ioannina Meeting on Applied Economics & Finance (IMAEF2024) το οποίο πραγματοποιήθηκε στο Αργοστόλι της Κεφαλονιάς στις 17 – 19 Ιουνίου 2024. Στο συνέδριο συμμετείχαν περισσότεροι των 70 συνέδρων από 12 διαφορετικές χώρες.  Προσκεκλημένοι ομιλητές του συνεδρίου ήταν η Evi Pappa (Professor of Macroeconomics, Universidad Carlos III de Madrid) και ο Tobias Berg (Professor of Finance, Goethe University of Frankfurt).

Το IMAEF διοργανώνεται από το Τμήμα Οικονομικών Επιστημών του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων και έχει εδραιωθεί πλέον στην ακαδημαϊκή κοινότητα ως ένα από τα κορυφαία διεθνή συνέδρια στην οικονομική επιστήμη που πραγματοποιούνται στην χώρα μας και το μοναδικό σε όλη τη Δυτική Ελλάδα. Αποτελεί έναν κόμβο οικονομικής σκέψης και ανταλλαγής ιδεών και απόψεων που σχετίζονται με την οικονομική επιστήμη και τα χρηματοοικονομικά.

Το IMAEF υποστηρίχθηκε από το Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων στο πλαίσιο του εορτασμού των 60 ετών λειτουργίας του. Το IMAEF χαιρέτησε και τίμησε με την παρουσία της η Πρύτανης του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων, Καθηγήτρια κα Άννα Μπατιστάτου.

Ο Κοσμήτορας της Σχολής Οικονομικών και Διοικητικών Επιστημών του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων συγχαίρει την οργανωτική επιτροπή του συνεδρίου κ.κ. Γεώργιο Γκωλέτση και Νικόλαο Μπένο, την υπεύθυνη της διοικητικής υποστήριξης κα Κωνσταντίνα Χριστογεώργου, καθώς και όλες/όλους τους/τις υποψήφιες/ους διδάκτορες του Τμήματος που συνέβαλαν καθοριστικά στην εξαιρετική επιτυχία της διοργάνωσης.

27 Ιουνίου 2024

Δεν υπάρχουν συνημμένα αρχεία